Zaměřuje se zejména na masírování nejvíce zatěžovaných svalů na těle pro vylepšení sportovního výkonu, k doléčení nebo k relaxaci.

Sportovní a rekondiční masáž

Klíč k dokonalému tělu a mysli

V srdci Českých Budějovic Vám nabízím zážitek, který vám nejen pomůže zotavit se po náročném tréninku, ale i obnovit vaše tělesné i duševní síly.

Svaly pod lupou

Sportovní a rekondiční masáž je skvělým řešením pro všechny, kteří cítí potřebu uvolnění napjatých svalů, ať už jste profesionální sportovec nebo si jednoduše rádi zasportujete ve svém volném čase. Zaměřuji se na klíčové oblasti, které jsou nejvíce zatěžované, aby vaše tělo bylo v optimální kondici.

Hmat za hmatem: umění masáže

Každý hmat, který provádím, je pečlivě promyšlený. Sleduji přesně určené pořadí podle vašich individuálních potřeb a podle toho, zda se připravujete na nějakou sportovní aktivitu, anebo hledáte úlevu po intenzivním výkonu. Někdy potřebujeme přednabití energií, jindy zase uvolnění a regeneraci.

Příprava na výkon nebo relaxace po něm?

Ať už se chystáte na maraton, intenzivní fitness lekci nebo potřebujete doléčit zranění, tato masáž je ideálním řešením. Ale i když jste jen unaveni z dlouhého dne a chtěli byste si dopřát chvíli klidu a relaxace, jsem tady pro vás.

Přijďte a zkuste to na vlastní kůži

Jsem si jistá, že po návštěvě mého salonu budete odcházet s pocitem lehkosti, obnovené energie a především spokojenosti. Vaše tělo bude relaxované a vaše mysl bude v klidu. Přijďte zažít to nejlepší z obou světů – péči a úlevu, kterou vám mohu nabídnout.

Výhody masáže

  • zlepšení fyzického a psychického stavu
  • zbavují pocitu ztuhlosti
  • vylepšení sportovního výkonu
  • prokrvení kůže
  • regenerace svalstva a tkání
  • podporuje odplavování toxinů v lymfatickém a cévním systému
  • navození relaxace

Tyto masáže jsou vhodným doplňkem k pravidelnému cvičení a tělesné aktivitě.

Hýčkejte své tělo

Mnozí z nás tráví hodiny tělesným cvičením nebo se oddávají různým sportovním aktivitám, ale často zapomínáme na regenerační a relaxační část. Masáže jsou tím dokonalým doplňkem, který vám může pomoci dosáhnout optimálního zdraví a pohody.

1. Dvě stránky mince

Masáže harmonizují tělo i mysl. Zatímco se fyzicky cítíte odpočinutí a regenerovaní, psychicky získáváte klid a mír, který vám může chybět v hektickém každodenním životě.

2. Sbohem, nepříjemná ztuhlosti!

Znáte ten pocit, kdy se cítíte jako kus dřeva? Masáže vám vrátí pružnost a ohebnost, kterou vaše tělo potřebuje.

3. Krok vpřed ve sportovním výkonu

Sportovci, pozor! Pravidelné masáže mohou zlepšit váš výkon tím, že předcházejí zraněním a zrychlují regeneraci po náročné fyzické aktivitě.

4. Prokrvení kůže = mladistvý vzhled

Vaše kůže bude zářit! Masáže stimulují prokrvení, což pomáhá obnovit zdravý a svěží vzhled pleti.

5. Regenerace a obnova

Masáže pomáhají regenerovat svalstvo a tkáně, což je zvláště důležité po intenzivním cvičení nebo namáhavé činnosti.

6. Očista těla

Díky masážím podporujete odplavování toxinů v lymfatickém a cévním systému. Vaše tělo se tak zbavuje nepřátel, kteří by mohli způsobovat nepohodu.

7. Klid a mír: navození relaxace

Kdo by nechtěl pocit naprosté relaxace a klidu? Po masáži se cítíte jako znovuzrození, s myslí v rovnováze.

Jana-Masaze.cz

Kontraindikace – Kdy musím říci „ne“

Jako zkušená masérka z Českých Budějovic vím, jak blahodárné mohou být sportovní a rekondiční masáže. Ale také chápu, že nejsou pro každou situaci vhodné. Některé stavy a podmínky mohou znamenat, že by masáž mohla přinést více škody než užitku. Proto je důležité vědět, kdy je lepší masáž odložit.

1. Akutní zranění

Pokud jste nedávno utrpěli akutní zranění, například svalové natažení či podvrtnutí, měli byste se vyhnout masáži, dokud se zranění nezacelí. Masáž by mohla poškodit tkáně ještě více.

2. Kožní onemocnění nebo infekce

Masáž by mohla šířit infekci na další části těla nebo dokonce na maséra. Kromě toho může být masáž bolestivá nebo nepříjemná na postižených oblastech.

3. Horečka a infekční onemocnění

Pokud máte vysokou teplotu nebo jste nemocní, váš imunitní systém již pracuje na plné obrátky. Masáž by mohla zvýšit oběh a zatížit tělo ještě více.

4. Onkologická onemocnění

U pacientů s rakovinou může masáž způsobit šíření nádorových buněk. Vždy je důležité konzultovat se s lékařem před plánovanou masáží.

5. Krevní sraženiny

Existuje riziko, že masáž může uvolnit krevní sraženinu, která by mohla putovat do plic nebo srdce a způsobit vážné zdravotní komplikace.

6. Těhotenství

Ačkoliv prenatální masáže mohou být velmi prospěšné, je důležité, aby byly prováděny kvalifikovaným masérem s příslušným školením. Některé techniky mohou být pro těhotné ženy nevhodné.

7. Vysoký a kolísavý krevní tlak

Masáž může zvýšit krevní oběh, což může způsobit kolísání krevního tlaku. Osoby trpící vysokým nebo nestabilním krevním tlakem by měly být opatrné a konzultovat se s lékařem předtím, než se rozhodnou pro masáž.

8. Krvácivé stavy

Osoby s krvácivými stavy, například s hemofilií, mohou být náchylnější k modřinám a krvácení během nebo po masáži.

9. Cukrovka

Masáž může ovlivnit hladinu cukru v krvi, proto by měli diabetici monitorovat svou hladinu glukózy v krvi a informovat maséra o svém stavu.

10. Epilepsie

Existuje riziko, že určité masážní techniky mohou vyvolat epileptický záchvat. Je nezbytné informovat maséra o svém stavu a možná se vyhnout určitým technikám.

11. Při požití alkoholu nebo drog

Alkohol a drogy mohou ovlivnit vaše vnímání bolesti a relaxace. Masáž v takovém stavu může vést k nepříjemným nebo nepředvídatelným reakcím těla.

Je nezbytné chápat, že masáže, i když mohou být účinným doplňkem pro udržení zdraví, nejsou náhradou za odbornou lékařskou péči. Naše služby jsou zaměřeny na podporu pohody a prevenci, ale nemohou nahradit léčebné metody a léky předepsané kvalifikovaným lékařem.

Vaše bezpečí je mou prioritou

Ať už máte jakýkoliv zdravotní stav nebo obavy, je pro mne důležité o nich vědět. Snažíme vždy poskytnout nejen uvolňující zážitek, ale také zajišťuji, že vše probíhá v bezpečném prostředí. Vaše zdraví a spokojenost je pro mne vždy na prvním místě.

Vždy je důležité, abyste mne informovali o jakýchkoli zdravotních problémech či obavách, abych mohla zajistit, že váš zážitek z masáže bude nejen příjemný, ale také bezpečný. U mne je vaše zdraví vždy na prvním místě.